ana sayfa > O-Ö Harfi Rüya Tabirleri > Rüyada Ölüm Görmek

Rüyada Ölüm Görmek

27 Eylül 2011 yorum ekle yorumlara git

Bir kimsenin rüyada öldüğünü ve insanların omuzlarında götürüldüğünü, ancak defhedilmediğini görmesi, düşmanlarını kahretmeye delâlet eder.Rüyada öldükten sonra yaşadığını görmek fakirlikten sonra zenginliğe, sıkıntıdan sonra genişliğe, günahlardan sonra da tövbeye delâlet eder.Bir kişinin rüyada öldüğünü, ölümle beraber ağlaşarak tabut üzerine konup bir kısım adamların omuzlarında kabristana götürüldüğünü, ancak defnedilmediğini görmesi, dünyaca yücelmeye ve büyük bir mevkiye geçmeye delâlet eder.Rüyada hiç tanınmayan bir kadının öldüğünü görmek, yağmur yağmamasına, öyle bir kadının yaşadığını görmek ise, Allahu Teâlâ’nın yağmurla yeryüzünü ihya etmesine alâmettir.Rüyada bir ölüyü yediğini görmek, uzun ömre, sevince ve imrenilecek bir hale delâlet eder.
Hasta kimsenin rüyada öldüğünü görmesi, hastalıktan şifa bulmaya ve afiyete işarettir.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada bir ölüye yol gösterdiğini gören kimse, ilim ve hikmete nail olur ve onun vasıtasıyla ehl-i delâletten bir cemaat hidayete erer.
Rüyada bir ölü ile minder üzerinde kucaklaştığını görmek, çok uzun yaşamaya delâlet eder.
Rüyada bir ölünün yemeğinden yediğini görmek, toprakta gizlenen bir hazineye nail olmaya delâlet eder.
Rüyada bir ölünün ferah ve sevinçli halde kendi evine girdiğini ve kendisine selâm verdiğini gören kimse selâmete ve sıhhata nail olur.
Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki: Rüyada bir ölünün dirildiğini görmek, salâha ermeye ve hiç ummadığı yerden mesrur olacağı bir şeyin gelmesine delâlet eder.
Rüyada bir ölünün kendisine Kur’ân-ı Kerim veya fıkıh kitabı gibi bir şey verdiğini görmek, taat ve hayrata muvaffakiyete delâlet eder.
Rüyada ölüye bir şey sattığını görmek ise, o şeyin pahalanmasına işarettir.
İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: – Rüyada bir ölünün kendisine yıkanmış bir elbise verdiğini görmek, zengin olmağa, bir ölünün elbisesinden olmayan bir elbise verdiğini, bunu alıp giydiğini ve sonra çıkarıp ölüye iade eylediğini görmek de, kendi evinden bir kimsenin vefatına delâlet eder.
Rüyada bir ölünün hasta olduğunu görmek, o ölü kişinin Alla-hu Teâlâ ile arasında olan şeylerden mesul olduğuna delâlet eder.
Rüyada ölünün üzerinde kirli, paslı, yırtık pırtık elbise görmek de böyle tâbir edilir.
Rüyada ölünün iyi ve güzel bir şeyi kendisine verdiğini görmek, rüya sahibi için iyi bir rızıktır.
Ve hiç ümit etmediği yerden ona bir hayır erişir.
Bir kimsenin rüyada ölüleri çarşı ve pazara taşıdığını görmesi, ticaretinin artmasına, ihtiyaçlarının karşılanmasına ve menfaata delâlet eder.
Rüyada tanıdığı ve bildiği bir ölünün kendisini öptüğünü görmek, o ölü veya veresesi tarafından gelecek hayra işarettir.
Rüyada kendisini tanımadığı bir ölünün öptüğünü görmek, tahmin etmediği bir yerden gelecek hayra delâlet eder.
Rüyada bir kadının ö olan bir erkekle evlendiğini ve evine gittiğini ve evinin de erkeğin evine dönüştüğünü görmesi, ömrünün bittiğine ve ecelin geldiğine delâlet eder.
Bir kimsenin rüyada bir ölüyü dövdüğünü görmesi, yaptığı yolculuktan hayra nail olmaya ve kaybettiği şeye de erişmeye delâlet eder.
Rüyada zevcesinin öldüğünü ve fakat tekrar dirildiğini görmek, ticaret ve ziraatte kazanca ve rızıkta genişliğe delâlet eder.
Rüyada bir ölünün cesedini bulduğunu görmek, beklenmedik yerden erişecek mala işarettir.
Rüyada ölüm görmek, bir şeyden korkan veya üzüntülü bulunan kişi için, hayra delâlet eder.
Hasta kimsenin rüyada öldüğünü görmesi, hastalıktan şifa bulmaya işarettir.
Rüyada tanınmış bir âlimin öldüğünü görmek; rüya sahibinin delillerinin iptal edilmesine alâmettir.
Çünkü âlimin ölümü, âlemin ölümü gibidir.
Bazı kere de âlimin ölümü, dinde bid’atm meydana çıkmasına, âbidin ölümü de rüya sahibinin kalbinin öl­mesine delâlet eder.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,
  1. sabriye
    Salı, 01 Oca 2013 zamanında 17:15 | #1

    Rüyamda rahmetli olan kaynanamı,yaşıyor gördüm.Benim üzerimde bi sürü suudi riyali ve türk parası varmış ve kaynanam benim paramın dışında bana 100 suudi riyali ve yabancı bir ülkenin parasını veriyormuş ben 100 riyalı bozduruyorum fakat bana verdiği yabancı ülkenin parasını bozduramıyorum parayı vermeye gittiğim de de kapı önünde bi sürü misafiri uğurladığını görüyorum kapıdan içeri baktığımda evin darmadağınık olduğunu ve bi sürü yemek artıklarıyla bulaşık olduğunu görüyorum.Hayırlara vesile olsun inşAllah çok karışık bir rüyaydı.

  1. şimdilik geri bağlantı yok

firmalar rehberi dini rüya tabirleri aöf ido mobilya modelleri 2016 mobilya mobilya fiyatları yeni mobilyalar mobilya model ve fiyatları